wynajem_dlugoterminowy_auta

Wynajem długoterminowy samochodu dla osob prywatnych

Zarówno pojęcia leasingu jak i długoterminowego wynajmu samochodów wydają się nam związane z przedsiębiorstwami. Jednak od pewnego czasu istnieją na naszym rynku firmy, które oferują tego typu usługi również dla osób prywatnych. Sprawdźmy jak to działa i jakie są korzyści dla wynajmującego.

Pierwsza rzecz, jaka z pewnością ucieszy niemal każdego, to pokrywanie kosztów napraw wynajmowanego auta przez jego właściciela. To znaczy, że my jako klient nie musimy martwić się, że na przykład w samochodzie rozsypie się silnik i pójdziemy w ogromne koszta. Wynajem długoterminowy samochodu rządzi się bowiem regułami podobnymi jak zwykłe wypożyczenie, jednak jest realizowany na długi okres czasu, na przykład kilka lat. Gdy bierzemy auto z wypożyczalni, nie martwimy się jego stanem technicznym. Jeśli tylko sami nie doprowadzimy do jakiegoś uszkodzenia, na przykład wciskając gaz do deski gdy silnik jest jeszcze zimny, to ewentualne zepsucie się auta nie jest naszym problemem. W przypadku najmu długoterminowego jest bardzo podobnie.

Kolejna sprawa to opłata wstępna. Czasami jest konieczność uiszczenia jej części, czasami jednak właściciel wcale nie wymaga od nas spełnienia tego warunku. Po prostu podpisujemy umowę, odbieramy kluczyki i odjeżdżamy samochodem jak własnym. Nie obchodzą nas też kwestie związane z opłatami za przeglądy i ubezpieczeniem OC – wszystko to wliczone jest w koszty wynajmu. Wynajem długoterminowy samochodu opiera się na opłacaniu miesięcznego czynszu, tak jak choćby za mieszkanie, garaż czy nawet zwykłą kablówkę. Niestety jest pewna wada – gdy minie okres umowny nie mamy możliwości wykupu auta, każdorazowo wraca ono do właściciela. Jednak nie musimy się tym przejmować, bo przedłużając umowę albo zatrzymujemy dotychczasowy pojazd, albo dostajemy zupełnie nowy.

Podsumowując, wynajem długoterminowy samochodu jest świetną opcją dla tych, którzy nie chcą bądź nie mogą wziąć auta w leasing, a nie chcą go też kupować. Może to wynikać na przykład ze strachu przed obecną motoryzacją, która charakteryzuje się niską trwałością takich podzespołów jak silniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *