firma_slowacja_business

Transportowa firma na Słowacji

Transportowa firma na Słowacji

Trzeba podkreślić że aktualnie nie brakuje Polaków, którzy chętnie zakładają przedsiębiorstwa na terenie tego kraju. Dlaczego? Na pewno warto zaznaczyć, że firma na Słowacji to rozmaite zalety. Na pewno każdego zainteresuje fakt, że firma na Słowacji to bez cienia wątpliwości mniejsze podatki. Chodzi przede wszystkim o podstawową stawkę VAT. Trzeba również zwrócić uwagę na to, że dużo osób korzysta ze zdecydowanie mniejszej liczby formalności. Należy zaznaczyć, że na Słowacji wyróżniamy trzy główne rodzaje działalności. Są to: działalność gospodarcza wolna, wiązana albo rzemieślnicza. Na pewno warte zobaczenia jest to, że tak naprawdę prowadzenie żadnej z nich nie wymaga posiadania dodatkowego zezwolenia lub koncesji od państwa. Ciekawostką jest fakt, że dużo osób zakłada firmy transportowe na Słowacji. Dlaczego? Co skłania ludzi do podjęcia takiej decyzji? O tym dowiecie się po przeczytaniu dzisiejszego wpisu.

Należy zaznaczyć, że firma na Słowacji to bardzo dobra alternatywa dla wielu polskich przedsiębiorców, którzy mają dość wysokich podatków czy niezliczonej biurokracji. Ciekawostką jest fakt, że często na Słowacji są zakładane firmy transportowe. Dlaczego tak się dzieje? Nie jest to na pod żadnym pozorem przypadkowe. Może nie każdy wie, ale na terenie tego kraju nie ma tak naprawdę podatku od środków transportowych. Chyba nikogo nie może zatem dziwić, że jest to korzystna sytuacja dla ludzi, którzy mają właśnie takie działalności. Nie brakuje osób, które przenoszą swoją działalność z Polski do Słowacji. Wiedzą, że firma na Słowacji będzie bowiem po prostu bardziej opłacalna. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma podatku od środków transportowych chyba nikogo nie może to zaskakiwać. Osoby, które dopiero zaczynają ten biznes i chcą wejść na rynek także decydują się na to rozwiązanie. Jest to jednak chyba pod każdym względem zrozumiałe. Odpowiednio prowadzona firma na Słowacji może bowiem przynosić naprawdę spore zyski.

Nie może zatem dziwić, że statystyki jasno pokazują, że coraz więcej właścicieli firm posiadających własną flotę samochodów czy tirów itp. decyduje się na taki wybór. Eksperci szacują, że oszczędności na bazie takiego aspektu wynoszą nawet do kilkuset tysięcy złotych rocznie! Oczywiście, to wszystko jest zależne od skali prowadzonego przedsiębiorstwa. Generalnie jednak nawet najmniejsi gracze na rynku bardzo dużo na tym fakcie zyskują. Należy doskonale zdawać sobie sprawę z tego aspektu. Profesjonalna firma na Słowacji to zatem duże oszczędności. Poza tym każdy może liczyć na to, że będzie przyjaźnie traktowany przez tamtejsze państwo. Przedsiębiorcy na Słowacji są bowiem szanowani. Niestety, w naszym kraju często można odnieść zupełnie inne wrażenie. Osoby, które prowadzą firmy transportowe narzekają, że nierzadko są im rzucane tak zwane kłody pod nogi. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że podatek VAT od kupna pojazdów na terenie Słowacji można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Wtedy oczywiście podatek dochodowy odprowadzany do urzędu będzie mniejszy.

Też możesz wejść na:

http://www.konopnicka.edu.pl/firma-na-slowacji-a-placone-podatki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *