alergia_zyrtec

Skuteczny lek na alergie – Zyrtec

Alergie dotykają około 10-30% społeczeństwa na świecie a liczba zachorowań ciągle rośnie. Dzisiaj alergenem może być właściwie wszystko, a do najpopularniejszych należą:

– pyłki roślin,

– roztocze kurzu domowego,

– sierść zwierząt domowych,

– grzyby pleśniowe,

– użądlenia owadów,

– alergie pokarmowe,

– leki.

Najczęstszymi objawami alergii są: wysypka, uporczywy i wodnisty katar, duszności, łzawienie i pieczenie oczu. Nie należy bagatelizować tej choroby, gdyż nieleczona może prowadzić do astmy lub niewydolności płuc. Ważne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawi nam komfort życia i zapobiegnie dalszemu rozwojowi choroby.

Jednym z leków stosowanych przy leczeniu alergii jest Zyrtec. Zyrtec należy do grupy leków antyhistaminowych, działa przeciwalergicznie. Jego substancją czynną jest cetyryzyna, bardzo bezpieczna antyhistamina. Zyrtec jest lekiem II generacji. W przeciwieństwie do innych preparatów pozwala na uniknięcie wielu działań niepożądanych, które były charakterystyczne dla leków I generacji takich jak: nadmierne wyciszenie, działanie nasenne, zaburzenia koordynacji ruchowej. Nie zwiększa apetytu, a więc nie przyczynia się do przybierania na wadze. Dzięki silnemu i długotrwałemu działaniu może być przyjmowany tylko raz dziennie.

Jak działa Zyrtec? Otóż blokuje działanie histaminy, która znajduje się w ustroju i wyzwala się w czasie reakcji alergicznej. Histamina powoduje między innymi: świąd skóry, katar sienny, zaczerwienienie spojówek. Zyrtec zaczyna działać po 2 godzinach od podania a efekt utrzymuje się przez 24 godziny.

Zyrtec bywa również podawany jako środek pomocniczy w leczeniu astmy oskrzelowej, ponieważ zmniejsza nadreaaktywność oskrzeli. Zapobiega ich skurczowi wywoływanemu przez wyrzut histaminy. Zyrtec może być również stosowany pomocniczo przy infekcjach dolnych i górnych dróg oddechowych.

Jeżeli chodzi o możliwe działania niepożądane to są one typowe dla większości leków: bóle i zawroty głowy, pobudzenie, zmęczenie, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha. Czasami może wystąpić kaszel, suchość w ustach. Leku Zyrtec nie stosuje się u dzieci poniżej 12 roku życia. Obniża on sprawność psychofizyczną, dlatego nie należy prowadzić samochodu w czasie leczenia. Jeśli chodzi o ciążę to należy wcześniej skonsultować z lekarzem zamiar stosowania tego leku. W czasie karmienia piersią nie powinno się go stosować, gdyż istnieje prawdopodobieństwo że preparat przenika do mleka matki.

Zyrtec jest sprzedawany w formie tabletek i kropli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *