podest_wzwyzkowy

Dlaczego wynajem podnośników na miejscu pracy jest bardziej opłacalny?

W przypadku prowadzenia działalności polegającej na wykonywaniu różnego rodzaju robót ziemnych lub prac związanych z konserwacją sieci lub innego rodzaju instalacjami prowadzonymi na wysokościach, nie zawsze opłaca się utrzymywać własny park maszyn. Najczęściej dużo lepszym rozwiązaniem jest o poszukanie już na miejscu prowadzonych robót firmy oferującej wynajem podnośników oraz podestów ruchomych czy ładowarek. Tego typu sprzęt doskonale sprawdza się praktycznie w każdych warunkach, jednak jego transport wiąże się ze zbyt dużym kosztem aby na dłuższą metę było to opłacalne.

Dlatego też większość firm prowadzących prace na wysokościach nie inwestuje w rozbudowę własnej floty maszyn. Trzeba bowiem pamiętać że wszystkie te urządzenia kosztują dosyć sporo, a w dodatku wymagają należytej  i regularnej konserwacji. Ich serwisowanie oraz naprawy to kolejny wydatek, którego zazwyczaj możemy uniknąć decydując się po prostu na wynajem podnośników od firmy, która się tego rodzaju działalnością zajmuje.

Dlaczego wynajem podnośników na miejscu to najlepsze wyjście?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę koszty transportu podnośnika z siedziby firmy na miejsce, w którym będą później wykonywane z jego użyciem różnego rodzaju prace, może się okazać, że same koszty jego utrzymania i koszty paliwa sprawiają, że cała inwestycja przestaje być po prostu opłacalna. Warto rozważyć wypożyczenie całego ciężkiego sprzętu już na miejscu pracy. Wypożyczalnie ciężkiego sprzętu i maszyn roboczych są dzisiaj praktycznie wszędzie i z pewnością znajdziemy odpowiednią firmę w promieniu od kilku do kilkunastu km od miejsca prowadzenia robót.

Jak w praktyce wygląda wynajem podnośników i ciężkiego sprzętu?

Zanim zdecydujemy się na wypożyczenie ciężkich i drogich maszyn, które są nam potrzebne do pracy, powinniśmy bardzo dokładnie zaznajomić się najpierw z warunkami najmu. Umowa powinna zawierać również odpowiedzialność wypożyczalni za ewentualne usterki i awarie. W sytuacji gdy sami jesteśmy zobowiązani umowami do dotrzymania terminu wykonania prac, nie możemy polegać przecież tylko na zapewnieniach dostawcy sprzętu. Zwłaszcza gdy sami jesteśmy zobowiązani do opłacenia kar umownych za niedotrzymanie wpisanych w umowie terminów, powinniśmy wymagać również odpowiednich zapisów w naszej umowie z wypożyczalnią sprzętu.

W umowie na wynajem podnośników czy innych maszyn tego typu z pewnością muszą się po prostu znaleźć zapisy dotyczące serwisowania sprzętu. Musimy wiedzieć co robić w sytuacji, gdy któryś z podnośników nas zawiedzie oraz w jakim terminie dostarczone nam będzie urządzenie zastępcze. Warto również negocjować termin przybycia na miejsce ekipy serwisantów.

Stan techniczny podnośników

Decydując się na wynajem takiego sprzętu musimy mieć również pewność co do ich stanu technicznego. Szukajmy wypożyczalni, która w swoim parku maszyn ma wyłącznie sprzęt uznanych producentów. Warto jeszcze przed podpisaniem umowy obejrzeć na własne oczy wszystkie maszyny i sprawdzić w jakim stanie się one znajdują. Pamiętajmy, że od niezawodności wypożyczonych podnośników będzie zależał również komfort i bezpieczeństwo naszych pracowników.

Zajrzeć warto na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *