yu

Dlaczego warto wykonać plastykę powiek

Ciężkie powieki przesłaniające oczy, opadające kąciki nadające twarzy smutny wygląd, worki sprawiające wrażenie zmęczenia i niewyspania oraz ograniczenie widzenia to częste przyczyny do rozważenia plastyki powiek górnych.

Na czym polega ten zabieg? Kto może sobie na niego pozwolić? Gdzie można wykonać podobną operację? Jak wybrać najlepszego dla siebie lekarza? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Jakie są wskazania do wykonania plastyki powiek?

Pacjenci zgłaszający się do klinik oferujących zabiegi plastyki powiek skarżą się na nieestetyczny wygląd okolic oczu i na ograniczenie pola widzenia, które jest spowodowane przesłaniającymi wzrok powiekami.

Wraz z wiekiem nasza skóra traci swoją sprężystość i jędrność, opada pod wpływem grawitacji i zmienia się owal twarzy.
Pojawiają się bruzdy i zmarszczki.

Coraz częściej osoby po czterdziestym roku życia decydują się na poprawę wyglądu swojej twarzy i dokonują całościowego procesu przywrócenia młodego wyglądu. Taki zabieg nazywa się liftingiem lub lipofillingiem twarzy i szyi.
Lifting polega na nacięciu skóry, podniesieniu jej i usunięciu nadmiaru przez wyspecjalizowanego lekarza podczas operacji. Natomiast lipofilling to rewolucyjna metoda polegająca na podaniu pod skórę podczas znieczulenia własnego tłuszczu pobranego wcześniej od pacjenta z okolic brzucha, ud czy pośladków.
Obydwie metody w skuteczny sposób przywracają twarzy i szyi napiętą, elastyczną skórę i zdrowy, młody wygląd.
Bardzo często pacjenci decydują się również na dodatkowy zabieg poprawiający okolice oczu, czyli na plastykę powiek górnych.

Sam zabieg lipofillingu i liftingu nie pomoże, jeśli nadmiar tłuszczu i skóry zniekształca okolice oczu i nadaje twarzy smutny, zmęczony wygląd.

Plastyka powiek górnych jest wskazana dla osób, które cierpią z powodu opadających powiek, worków pod oczami i ograniczenia pola widzenia.

Gdzie przeprowadzić zabieg plastyki powiek górnych?

W Polsce najlepsze kliniki przeprowadzające operacje oczu znajdują się w Warszawie. Stolica przyciąga magią światowej aglomeracji. Tu mieszka najwięcej ludzi i tu stopa życiowa jest najwyższa. Naturalne jest więc, że najwięcej specjalistów z zakresu medycyny plastycznej otwiera swoje kliniki właśnie w Warszawie.
Dla pacjentów spoza stolicy renomowane ośrodki medyczne oferują wygodne pokoje hotelowo-szpitalne na terenie kliniki, by po zabiegu spokojnie odpocząć, więcej informacji na http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-powiek/

Gdzie w Warszawie warto wykonać plastykę powiek?

Przy tak dużej liczbie reklamujących się klinik oferujących w stolicy zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej warto poświęcić czas i uwagę, by znaleźć tę najlepszą dla siebie.
Plastyka powiek górnych to zabieg medyczny, który wykonuje lekarz, chirurg plastyczny.
Dobrym źródłem wiedzy są znajomi, którzy przeszli podobny zabieg, ale jeśli takich nie posiadamy, to warto zainteresować się doświadczeniem i renomą lekarza, który wykonuje takie zabiegi.

Każdy dobry specjalista z zakresu chirurgii plastycznej uczy się wiele lat i stale podnosi swoje kwalifikacje. Uczestniczy w szkoleniach, kursach i sympozjach. Dzieli się wiedzą z kolegami z innych klinik w Polsce i na świecie.

Staranne wykształcenie oraz duża ilość przeprowadzonych operacji pozwalają mieć nadzieję, że nasz zabieg odbędzie się sprawnie i bezproblemowo. Najlepsi chirurdzy z zakresu medycyny plastycznej to osoby z dwudziestopięcio-, trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym.

Wybierając klinikę i lekarza warto zapytać o dokonania naukowe i specjalizację w danej dziedzinie. To naturalne pytania i zrozumiała ciekawość. Przed spotkaniem z lekarzem dobrze jest przygotować sobie listę z tematami i wątpliwościami, by mieć pełnię wiedzy na temat czekającego nas zabiegu.

Na czym polega zabieg plastyki powiek górnych?

Operacja powiek jest zabiegiem trwającym od trzydziestu minut do godziny czasu i wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym z sedacją lub znieczuleniu ogólnym. Chirurgowi asystuje anestezjolog i wykwalifikowany personel medyczny.

Chirurg plastyk dokonuje nacięć w fałdach skórnych górnych i dolnych powiek, usuwa nadmiar skóry i przy wykorzystaniu cienkich nici zszywa.
Blizny po zabiegu ukrywają się w fałdach skórnych i są praktycznie niewidoczne.

Rekonwalescencja trwa kilka dni. Po 7 – 10 dniach zdejmuje się szwy. Przez ten czas pacjent powinien spać w nocy z uniesioną głową i unikanie szkieł kontaktowych.

Przez kilka pierwszych dni może pojawić się lekka opuchlizna, która znika bez śladu. Innym nieprzyjemnym, przejściowym efektem ubocznym zabiegu może być chwilowa nadwrażliwość na światło, łzawienie lub suchość oka.

Zabieg jest bezbolesny i oprócz chwilowego dyskomfortu nie jest dla pacjenta męczący.

Kto może sobie pozwolić na zabieg podniesienia powiek?

Przede wszystkim osoby w dobrym stanie zdrowia.
Przed zabiegiem lekarz zbiera wywiad na temat przebytych lub trwających chorób i zleca wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych.

Poważną przeszkodą do wykonania plastyki powiek górnych może być cukrzyca, choroby nerek. Miejscowe stany zapalne, zaburzenia krzepliwości.

Inna ważną kwestią jest cena zabiegu.
Temat ten należy omówić z lekarzem udzielającym konsultacji i jeśli jest taka konieczność to można zapytać o możliwości sfinansowania zabiegu w dogodnych ratach.